Kérdéseket, észrevételeket ide várom: hegehonlap@freemail.hu

Archívum

Hírek
Hírek : Férfi OB I., 7. forduló

Férfi OB I., 7. forduló

„Menetrend” szerinti győzelem - állva hagyta az elején az Eger a BVSC-t Ezúttal a fővárosi vasutasok kaptak ízelítőt abból, milyen érzés 0-6-tal nyitni egy mérkőzést. Az egriek győzelme egy percig sem forgott veszélyben. Brendon-Fenstherm-ZF-Eger – BVSC 19-8

„Menetrend” szerinti győzelem - állva hagyta az elején az Eger a BVSC-t

Ezúttal a fővárosi vasutasok kaptak ízelítőt abból, milyen érzés 0-6-tal nyitni egy mérkőzést.

Az egriek győzelme egy percig sem forgott veszélyben.

Brendon-Fenstherm-ZF-Eger – BVSC 19-8

- Most már ti is tudjátok, mit érezhettem akkor, amikor a Recco vezetett 5-0-ra az első negyedben – mondta mosolyogva a mérkőzés után Gerendás György Mészáros Csabának, a vendégek csapatvezetőjének, aki azonnal kész volt a válasszal.

– Azért a második negyedet már mi nyertük, és a folytatásban is sokkal jobban muzsikált a csapat.

Ismerős a válasz, igaz:)?

Az egriek gyorsan eldöntötték a két pont sorsát. A Jászberényi Gábor helyett védő Decker Attila - lenti kép - az első komoly lövést csak a második negyed elején kapta, miközben mezőnyben remek megmozdulásokkal vetették észre magukat a hazai játékosok. Kis Gábor húzásból elért találata, Decker Ádám beúszás utáni ráfordulásos gólja, vagy éppen Bálint Gergő rövidre helyezett lövése és a többiek (Hegedüs, Märcz, Kiss Csaba) megmozdulásai után már 6-0-ra vezettek a hazaiak az első nyolc perc után.

A második negyedben használt Vincze Balázs fejmosása, mert az eddigi gyámoltalan BVSC-kísérletek helyett a lövések egyre többször találták el az egri kaput.

A 12. percben megtört  a jég. Az emberelőnyben adogató vasutas-játékosok közül Szabó Péter alapvonalról visszatett labdáját Pecz Gábor tolta be az egri kapuba (6-1). A gólpasszok és a gólok terén is jeleskedő Kiss Csaba válaszként ezúttal a kapu elé beúszó Hegedüs Gábort hozta kihagyhatatlan helyzetbe, de a vendégeknek még erre is volt egy válaszuk ötméteresből, amit a csapatkapitány Szűcs Levente érvényesített, így a második negyedben sikerült némileg kozmetikázni az eredményen (7-2).

A folytatás igazi gólzáport hozott. Mindkét negyedben 9-9 találat esett. Az egrieknél Hegedüs - lenti kép - a labdaszerzések mellett a góllövésben is jeleskedett, de Nyéki Balázs, Kiss Csaba és Märcz Tamás sem panaszkodhat a szombati teljesítményére.

A vendégeknél Persely Tamás az utolsó két negyedben háromszor vette be az egyébként jól védő Decker Attila kapuját, ezzel ő lett a vasutasok legeredményesebb játékosa.

Az egriek majdnem egy hónap - három bajnoki és egy Euroliga-vereség - után nyertek ismét tétmérkőzést. A felzárkózás elindult! Legközelebb a jóval keményebb diónak tűnő Újpest látogat majd Egerbe.

Eger, Bitskey uszoda, 400 néző. V: Horváth Cs., Marnitz M.

Az Eger 1256. OB I-es mérkőzése, a 101. Eger-BVSC találkozó

Brendon-Fenstherm-ZF-Eger – BVSC 19-8 (6-0, 1-2, 6-3, 6-3)

Eger: DECKER A. – Bačo, Decker Á. 1, MÄRCZ 4,  KIS G. 2, KISS CS. 3, Császár. Cs:  Gór-Nagy 1, HEGEDÜS 3, NYÉKI 3 (1/1), Kovács Gábor, Bálint 2. Edző: Tóth Kálmán.

BVSC: Szabó A. – Lázár, Pecz 1, PERSELY 3, Kriszt, Szűcs 1 (1/1), SZABÓ B. 1. Cs: Szabó P., Ambrus 1, Balatoni, Nitsovits 1, Zsoldos, Németh I. Zs. Edző: Vincze Balázs.

Gól – emberelőnyből: 8/5, ill. 7/2

Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1

Kipontozódott: Lázár (20. p.), Németh Zs. (28. p.)

Tóth Kálmán: - Reális eredmény született, bár sok gólt kaptunk.

Vincze Balázs: - Az első nyerhető ellenfél voltunk az Eger számára az elmúlt hónapban, és ez ki is jött.